Klub knihovny

Klub knihovny vznikl na místě bývalého výpůjčního protokolu při rekonstrukci knihovny v roce 2009.
Záhy po první výstavě fotografií z demonstrace "Stop tunelování české vědy a kultury" uspořádané při slavnostním otevření nově upravené knihovny (17. 9. 2009), se shodou šťastných náhod ujal role jeho kurátora Tomáš Pergler.
Díky jeho činnosti se Klub knihovny stal vyhledávaným galerijním prostorem, ve kterém od roku 2010 s úspěchem vystavovala svá díla řada českých i zahraničních tvůrců (malby, sochy, fotografie).

"Umění do knihoven patří. Knihy, knihovny a obrazy, to je jeden kruh myšlení."
(T. Pergler, vernisáž 4. 12. 2013)

Fotogalerie realizovaných výstav a akcí

Tomáš Pergler – člen Nového sdružení pražských umělců (www.nspu.cz), skupiny Et cetera… a zakladatel uměleckého hnutí Nevěř mouce – pracuje na Akademii výtvarných umění v Praze, specializuje se na „dřevokámenpapír“.
Své zkušenosti z více než 30 samostatných výstav v ČR a zahraničí uplatňuje i při organizaci výstav a dalších kulturních akcí v Klubu knihovny.
Více o T. Perglerovi: www.tomaspergler.cz

Probíhající výstavy a akce

Výstava Kouzlo opakování Anny Krajčové
Vernisáž proběhla 26. 4. 2017 od 17:00 v klubu knihovny v Praze 1, Husově ulici č. 6.
Úvodním slovem výstavu zahájil Tomáš Pergler.
Výstava je veřejnosti přístupná v otvíracích hodinách knihovny:
pondělí a čtvrtek 9 - 18 hod., úterý a středa 9 - 16 hod.,
pátek 9 - 15 hod.