Katalogy knihovny

1. Elektronické katalogy knihovny

a) Elektronický katalog Knihovny FLÚ (knihovní systém Aleph)
obsahuje záznamy o zpracovaných knihovních dokumentech ve fondu Knihovny FLÚ (monografie, periodika, CD, DVD... ).
Hledání v katalogu můžete omezit pouze na bázi periodik.
Záznamy katalogu lze tematicky prohledávat v uživatelsky atraktivním vyhledávacím systému VuFind (nelze se přihlásit do konta čtenáře).
Více informací včetně návodů pro práci s katalogem a čtenářským kontem najdete zde.

c) Vyhledávání v obsazích knih ve fondu Knihovny FLÚ
Po zadání slova nebo i několika slov dojde k prohledání aktuálního indexu a zobrazení výsledků hledání. Kliknutím na záhlaví (např. 35250112.pdf) je možné zobrazit pdf soubor obsahu dané knihy. Číslo v názvu pdf souboru je zároveň čárovým kódem knihy, podle kterého je možno knihu následně vyhledat v elektronickém katalogu knihovny FLÚ.
Prohledatelné skeny obsahů jsou k záznamům knihovního katalogu připojovány od roku 2010.

b) Souborný katalog AV ČR.
Moderní grafickou formou sofistikovaně vyhledává záznamy najednou ve fondech všech knihoven Akademie věd i jednotlivě v dílčích ústavech. Vyhledávacím jazykem je čeština a angličtina.

2. Interaktivní přehled publikací poškozených povodní uložených v depozitáři v Jenštejně

Celkem se jedná o 7049 knihovních jednotek (monografie i časopisy).
Soubor ke stažení ve formátu xls (možnost pracovat s filtry) je k dispozici zde.

3. Naskenovaný lístkový katalog

Jmenný lístkový katalog původní Filosofické a sociologické knihovny AV ČR obsahuje přehled oborové literatury získané knihovnou od jejího založení v roce 1954 do května roku 1998.

Vzhledem k poškození knihovního fondu povodní v r. 2002 a vzniku samostatné Knihovny Sociologického ústavu, katalog dnes již slouží především jako zdroj oborových bibliografických informací.

Rychle hledat v katalogu