Služba NDK-DNNT - Díla nedostupná na trhu

DNNT

Přes rozcestník služby NDK-DNNT (Národní digitální knihovna – Díla nedostupná na trhu) https://dnnt.cz jsou zpřístupněny plné texty volných děl a děl nedostupných na trhu z fondů 4 digitálních knihoven (NK ČR, MZK ČR, AV ČR a SVK HK).

V nabídce je více než 178 000 svazků digitalizovaných knih a periodik vydaných na území ČR, které nejsou dostupné na knižním trhu s výjimkou antikvariátů, a dále přes 30 000 volných děl (tj. díla, která již nejsou chráněna autorským zákonem).

Zobrazené dokumenty je možné pouze číst, zhotovit jejich tištěnou nebo digitální kopii není povoleno.

Díla nedostupná na trhu jsou v roce 2023 zpřístupněna v tomto rozsahu:
monografie (knihy) vydané do roku 2002 včetně
periodika (časopisy, noviny) vydané před rokem 2013

Pro přístup do služby DNNT je nutné se přihlásit přes eduID FLU.

Souborné prohledání obsahu všech digitálních knihoven současně umožňuje rozhraní Česká digitální knihovna.