spiraly FLÚ AV ČR AV ČR Katalog FLÚ ASEP Kontakt

Obnovení provozu knihovny pro veřejnost

Vážení čtenáři,
od 1. 6. 2020 bude pro Vás Knihovna FLÚ opět OTEVŘENA v upraveném režimu.

Otvírací doba knihovny:

Po: 12:00 - 16:00
Út: 12:00 - 16:00
Čt: 12:00 - 16:00

Možnost vrátit knihy prostřednictvím recepce na vrátnici každý všední den v čase 9:00-16:00 hod. zůstává zachována.
Nevrácené výpůjčky byly s ohledem na uzavření knihovny od 10. 3. 2020 všem čtenářům prodlouženy až do 31. 5. 2020. Od 1. 6. 2020 opět platí výpůjční lhůta max. 1 měsíc. Za včasné vracení knih předem děkujeme.

Pro zajištění bezpečného provozu knihovny je od 1. 6. 2020 do odvolání nutné dodržovat tato pravidla:

• Vstup do knihovny je možný pouze se zakrytými ústy a nosem (rouška) a po dezinfekci rukou, která je k dispozici hned za vstupními dveřmi do knihovny.
  • Ve studovně knihovny mohou být současně max. 3-4 uživatelé v dostatečných rozestupech (min. 2 m).
  • Přístup na počítače ve studovně a do Klubu knihovny není obnoven.
  • Pro vyhledávání knih ve fondu knihovny lze využít kiosek (počítač s přístupem do knihovního katalogu) u výpůjčního pultu. Uvítáme, pokud si knihy k vypůjčení objednáte předem zasláním požadavku na služební e-mail knihovna@flu.cas.cz nebo si knihy rezervujte přes OPAC (katalog knihovny).
  • Ve studovně se zdržujte jen po dobu nezbytně nutnou. Časopisy a knihy ve volném výběru si lze prohlížet pouze po dezinfekci rukou nebo v gumových rukavicích.
  • Při příznacích respiračního onemocnění do knihovny nevstupujte, ale můžete nás kontaktovat prostřednictvím tel. č. 221 183 304 nebo e-mailu knihovna@flu.cas.cz

Prostory knihovny jsou pravidelně dezinfikovány.

Děkujeme Vám za pochopení a respektování všech výše uvedených opatření. Těšíme se na Vás.